Sayın ziyaretçi, kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısı sürümü desteklenmediği için sitemizin kullanımında aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamamak için lütfen tarayıcınızı güncelleyiniz.

Soru Cevap

Varlık Yönetim Şirketleri (VYŞ) kuruluş ve faaliyet esasları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından belirlenmektedir. Başta bankalar olmak üzere finans sektörünün gecikmiş alacaklarını satın alarak kurumların hem bilançosunun temizlenmesine, hem de borçların yeniden yapılandırılmasına olanak sağlar.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından denetlenen, 18/10/2005 tarihinde kurulmuş, 1.450.000 üzerinde borçluya hizmet eden ve bugüne kadar 450.000'den fazla borçlusunu finansal özgürlüğüne kavuşturan Fiba Holding iştiraki sektör lideri bir şirkettir.

Bankaların gecikmiş kredilerini kredi sözleşmelerine istinaden yasal olarak devretme hakkı bulunmaktadır. Bu devri de varlık yönetimi şirketlerine yapabilmektedir.

Online şubemiz aracılığıyla ödeme gücünüze uygun şekilde ister taksitli, ister peşin olarak anlaşma yapabilir ve finansal özgürlüğünüze kavuşabilirsiniz. https://www.gelecekvarlik.com.tr/internet-subesi/giris

Ödeme Kanalları'na ulaşmak için tıklayınız.

Ödeme Kanalları'na ulaşmak için tıklayınız.

Konu ile ilgili Dosya yetkilinizle görüşerek taksit planınızı öteleyebilir, yılda 2 kez dondurabilir ve ödeme planınızı revize edebilirsiniz. Bize dönüş yapılamadığı taktirde anlaşma geçerliliğini kaybeder, ödediğiniz tutarlar var ise güncel faizli borç bakiyenizden düşecektir.

Ödeme vadesinden önce toplu ödeme yapmanız halinde vade farkı indirimi yapılması söz konusu olabilir. Detaylar için Dosya Danışmanınız ile görüşebilirsiniz.

Tabii ki yapabilirsiniz. Dosya yetkiliniz ile görüşerek randevu alabilir ve çözüm olanaklarımızla ilgili görüşmek üzere şirketimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu işlem icra daireleri tarafından yapıldığı için sisteme yüklenmeme vb. durumlar söz konusu olabilir. Bu durum borcun olmadığı anlamına gelmemektedir. Teyidini gerek icra dairesinden ya da KKB (Kredi Kayıt Bürosu) risk merkezi üzerinden sağlayabilirsiniz.

Yanlış. İlgili dosyanızın borç kapanışı yapıldıktan sonra, icra dosyasının işlemden kaldırılması ve haczin fek edilmesi ile ilgili talebiniz tarafımıza ulaştığında, tüm Türkiye genelinde anlaşmalı olduğumuz 200'ü aşkın büro avukatlarımız tarafından en kısa zamanda işleme alınmaktadır. Bazı durumlarda da eski icra dosyaları arşivlere kaldırıldığı için bulup çıkarılması zaman alabilmektedir. İcra dosya kapanışları yapıldıktan sonra da borcu yoktur yazısı verilmektedir.

İcra Müdürlüğünce gerçekleştirilmesi gereken fek işlemlerinde (maaş haczi, gayrimenkul hacizleri, banka bloke işlemleri, dosyanın işlemden kaldırılması, vs.) harç ve masraflar talep edebilmektedir. Söz konusu tutarlar, İcra Müdürlüğü tarafından hesaplanır, müşteri bu masrafları ilgili İcra Müdürlüğü aracılığıyla devlete ödemekle yükümlüdür.

Ödemeleriniz tamamlandığında, ilgili dosyaya ait borcu yoktur yazısı evrakınızın arzu ettiğiniz iletişim kanalıyla (e-posta, faks) tarafınıza 3 iş günü içinde gönderilmesini sağlayabiliriz. Ancak yaptığınız ödemelerin dekontlarında TCKN yazılmadığı takdirde ödemeniz takip edilemediği için ödeme işlemleri eşleşene kadar bu süreç uzayabilmektedir.

Borcunuz bitip dosyanız tarafımızca kapandıktan sonra, risk merkezine 1 iş gününde (bu aşama size SMS yolu ile bildirilecektir) konu ile ilgili bildirim yapılır. Sonraki süreç şirketimizin kontrolü dışında olup, 3-6 ay süre ile Merkez Bankası tarafından güncellenecektir.

Bize Ulaşabilirsiniz

Lütfen, size geri dönüş yapabilmemiz için bütün bilgilerin eksiksiz girildiğinden ve doğruluğundan emin olunuz.

Bu formu göndererek kullanım koşullarını okuduğumu ve onayladığımı kabul ediyorum.